SEO Online Başarınız İçin Neden Önemli?

2019 yılında web sitenizin olması, işinizi etkileyebilir ve satışlarınızın ve gelirlerin artmasına yardımcı olabilir.

SEO Online Başarınız İçin Neden Önemli?

2019 yılında web sitenizin olması, işinizi etkileyebilir ve satışlarınızın ve gelirlerin artmasına yardımcı olabilir. İşletmenizin online varlığını geliştirmek için izleyebileceğiniz çözümlerden biri, arama motoru optimizasyonu (SEO) üzerinde çalışmaktır. Bu, sitenizi arama motorlarında görünür hale getirerek işinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz güçlü bir araçtır. Neden bir SEO şirketi ile çalışmanız ve başka bir çevrimiçi pazarlama yöntemi kullanmamanız gerektiğini merak ediyorsanız: aşağıda, işletmenizin online başarısı için çok önemli olmasının nedenleri yer almaktadır.
  • Marka Bilinirliği
  • Daha Fazla Müşteri
  • Uzun Vadeli Sonuçlar
  • Rekabeti Kazanmak
Marka Bilinirliği: 
Arama sıralamaları, sitenize taşıyabileceğiniz trafik miktarını belirler. Web siteniz, alakalı aramalarda görünür ve sıralamanız yukarılara çıktığında, işiniz potansiyel müşterilerin gözünde daha fazla görünürlük kazanacaktır. Daha fazla sayıda izleyici, daha yüksek dönüşüm şansı anlamına gelir ve siteniz kullanıcılar tarafından yapılan aramalara en iyi çözümü verenler arasında sınıflandırıldığı için olumlu bir üne sahip olmanıza yardımcı olabilir. Daha fazla marka bilinci sadakat ve güven uyandıracaktır.

Daha Fazla Müşteri:
Öncelikle bir web sitesi kurmanızın nedeni, internetin müşterileri ve potansiyel müşterileri alabileceğiniz büyük bir pazar olmasıdır. Ancak, SEO gibi bazı stratejilere yatırım yapmazsanız, bu müşterileri bulmak pek kolay olmayacaktır. İyi SEO ile web siteniz daha fazla trafik alacaktır. İyi bir açılış sayfanız varsa daha fazla dönüşüm alabileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcıların neyi satın alacağına karar vermeden önce, alıcıların yaklaşık % 80'i ilk önce çevrimiçi arama yapar, bu nedenle siteniz arama motoru aramalarında en iyi öneriler arasında açılırsa, daha fazla müşteri alma şansınız artacaktır.

Uzun Vadeli Sonuçlar:
Başka hiçbir pazarlama yaklaşımı SEO gibi uzun süre iyi sonuçlar vermez. Bugün optimize ettiğiniz bir web sayfası, üç yıl sonra, herhangi bir şey yapmadan veya para yatırmadan satış getirebilir. Sayfalarınızı güncel hale getirmek için birkaç restorasyon servisine veya düzenlemeye ihtiyacınız olabilir, ancak uzun vadeli sonuçlar için SEO'ya güvenebilirsiniz.

SEO hala online pazarlamanın kralıdır ve uzun süre tutarlı sonuçlar elde etmek isteyen herhangi bir işletme bu yaklaşımı göz önünde bulundurmalıdır. İşletmenizi büyük bir kitleye göstermeye yardımcı olur ve yüksek rütbeli olduğunuzda sitenize gelen trafiği artırırsınız; bu da işinize daha fazla satış ve gelir kazandıracak bir şeydir. Maliyet etkindir ve pazarlama için betimleyebileceğiniz en güçlü yaklaşımdır.

Rekabeti Kazanmak:
Rakipleriniz aynı zamanda dönüştürmek istediğiniz müşterileri de gözlemektedirler. Bu nedenle, online işinizi rakiplerinin önüne geçirecek agresif bir SEO pazarlama stratejisi geliştirmeyi düşünmeniz gerekiyor. İyi optimize edilmiş bir site daha fazla ziyaretçi getirecektir ve bu ek para anlamına gelebilir. Rakipleriniz, arama motoru aramalarında sizin sitenizden daha üst sıralarda yer aldıklarında, birçok müşteriyi elinizden alacaklardır ve zamanla sizi tamamen çok geri sıralara itecekleridir, bu nedenle sonuç verecek bir kampanya oluşturmak için uzmanlarla çalışmak gerekmektedir.