SEO HizmetleriArama Motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?
Temel olarak SEO, kelime anlamı itibari ile Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) demektir. İçerisinde bulunduğumuz teknoloji ve internet çağında pazarlama yöntemlerinin listelendiği hiyerarşide en tepede arama motorları bulunmaktadır. Günümüzde arama motorlarında sadece 1 dakika içerisinde 2.600.000 arama işlemi gerçekleştirilmektedir. Yani sadece 6 dakika içerisinde İstanbul nüfusu kadar insan cep telefonundan, bilgisayarından, tabletinden Google, Yandex ve Yahoo gibi arama motorları üzerinden çeşitli aramalar yapıyor.
Bu denli büyük bir pazardan yararlanabilmek için arama sonuçları arasında üst sıralarda olmak gerekiyor. Tam bu noktada devreye SEO ajansları giriyor.

SEO Ajansı Hizmeti
Kurumsal SEO çalışması en basit anlatımla firmanızın / sitenizin / ürününüzün arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacak çalışmaların genel adıdır. Orta ve uzun vadeli planlamalarınızda tercih etmeniz gereken strateji organik bir yükselme yani SEO çalışması olmalıdır.

SEO Ajansı Hizmetimiz
Sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara çıkarma işlemi SEO çalışması ile mümkündür.
 1. Organik Yükseliş

  Arama sonuçlarında organik olarak üst sıralara yükseliş gerçekleşir.

 2. Azalan Reklam Giderleri.

  Reklam giderlerinizdeki azalış çok net şekilde farkedilir.

 3. Marka Bilinirliği

  Marka bilinirliğiniz artar, eriştiğiniz kitle genişler.

 4. Artan Satış ve Ciro

  Artan satışlar ciro ve karlılığınızı maksimum seviyeye ulaştırır.

 5. Firmaya Özel Çalışma

  Her firma için ayrı analiz ve çalışma yapılır. Aynı sektörde 2. bir müşteri almamaktayız.

 6. Kalıcı Başarı

  Yakaladığınız bu sıralama başarısı geçici değil kalıcı bir gelişmedir.

 7. Çok komplike olduğu kabul gören bu işlemler dizesi için profesyonel, deneyimli ve kurumsal bir SEO ajansı olan Tasarı Medya ile anlaşmanız bu süreçte size düzenli olarak sunulan raporlama, bilgilendirme ve infografikler ile durum analizi yapabilmenizi mümkün kılar. Firmanıza özel olarak atanan personelimize çalışma süresi boyunca istediğiniz zaman iletişim kurabilir, muhatap bulma noktasında sorun yaşamadan çalışma sürecini memnuniyetle geçirebilirsiniz.


Kurumsal SEO Çalışması Nasıl Yapıyorsunuz?
Çok merak edilen ve soru yöneltilen bu konunun tüm aşamalarını burada maddelendirmek istedik:
 
1. Görüşme, Tanışma, Anlama ve Anlaşma
Görüşme ve tanışma aşaması aslında temel olarak iki firmanın birbirini tanıması olarak nitelendirilebilir. Karşılıklı güvene ve firmanızı / sektörünüzü tamamen anlamaya dayanan bir toplantı sonucu gerekli doneler toplanır, beklentiler ve talepler dinlenir. Toplantı notları teknik ekibimizle ele alınır ve 3 gün içerisinde teklif firmanıza iletilir. Anlaşma ile sonuçlanması durumunda çalışma planı oluşturulmaya başlanır.
 
2. Sektör ve Kitle Araştırması
Sonra ki aşamamızda websitenizin / ürününüzün / firmanızın en çok dönüş sağlayabileceği popüler anahtar kelimelerin, müşteri kitlenizin, rakipleriniz ile aranızda ki rekabet düzeyinin, eksiklerinizin ve yanlışlarınızın analizi yapılır, sonra ki aşamalarda kullanılmak üzere veriler toplanır.
 
3. Sitenizin Analizi ve Revizyonu
Mevcut siteniz teknik ekibimiz tarafından çok detaylı bir incelemeye alınır ve SEO kriterlerine uygunluğu kontrol edilir. Gerekli düzenlemelerin bir listesi hazırlanarak tarafınıza bildirilir, sorunlar giderilir.
 
4. Tüm Veriler ile Çalışma Süreci Başlatılır
Çalışmaların başlamasını gelen veriler ile kararlaştıran ekibimiz süreci başlatır. Size aylık olarak düzenli raporlama ve durum analizi sunulur. Sürecin içinde yer alıp tüm adımlardan haberdar edilirsiniz. Artan satış ve ciro size çalışmanın başarısı hakkında gerekli ipuçlarını süreç içerisinde zaten verecektir.